ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

Abana'ya Süper Projeler

Abana'ya Süper Projeler

Tarih 02 Mart 2019, 12:20 Editör Metin Sentürk

Yunus Akgül Projelerini Açıklamaya Devam Ediyor

PROJE NO; 26 İLK, ORTA, LİSE OKUL YENİLEME PROJELERİİlçemizdeki ilk ve orta okul öğrencilerinin daha modern ve sağlıklı bir ortamda eğitim görebilmeleri için binalarımızın yenilenmesine ihtiyaç vardır. Belediye başkanlığımız tarafından otogar binasının kuzeyinde bulunan alan ilköğretim alanı olarak, şimdiki ilköğretim okulunun bulunduğu alan da lise yeri olarak revize edildi. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla gerekli tahsis işlemleri tamamlanmış olup projeler ihale aşamasındadır.

Maliyet: 5.5 milyon TL. Mali kaynak: Milli Piyango İdaresi

PROJE NO: 37; ATIŞ POLİGONU TESİSİİlçemizi bir spor kenti haline getirme gayretlerimizden bir diğeri de Abana'mıza bir atış poligonu kazandırmaktır. Bu sayede avcılarımıza ve atış sporuna merakı olan vatandaşlarımıza yasal bir zemin hazırlamış olacağız. Ayrıca ülkemizi çeşitli yarışmalarda temsil edecek sporcuların yetişmesini de sağlayacağız.

Maliyeti; yaklaşık 500.000 TL
Mali kaynak: Spor Toto Teşkilat BaşkanlığıPROJE NO: 36; YÜZME HAVUZU TESİSİHedefimiz; ilçemizi tam bir turizm ve spor merkezi haline getirmektir. Bu amaca yönelik olarak mevcut stadyum ve spor salonumuzun yanına yeni spor tesisleri eklenecektir. İlk yapacağımız yeni spor tesisimiz de yarı olimpik yüzme havuzu olacaktır. Açılır-kapanır çatı sistemi ile yapılacak olan tesis 365 gün misafirlerine hizmet verebilecektir.

Maliyeti; yaklaşık 15.000.000 TL' dir.
Mali kaynak: Gençlik ve Spor BakanlığıPROJE NO: 24: YENİ DEVLET HASTANESİ PROJEMİZMevcut hastanemizin ulaşımı zor bir yerde olması sebebiyle hizmet almak güçleşmektedir. Bu durum çeşitli şikayetlere sebep olmakta, hastanemizin işlevselliği azalmakta, vatandaşlarımızın çevre ilçelerdeki hastaneleri tercih etmelerine sebep olmaktadır.

Dolayısıyla halkımızın daha kolay ulaşabileceği, günümüz şartlarına uygun, modern bir hastane ihtiyacı hasıl olmuştur. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı ilse yaptığımız görüşmeler neticesinde mevcut otogar binasının olduğu alanda 10 yatak kapasiteli entegte ilçe hastanesi, Abana'nın sağlık alanında modern yatırımı olarak hayat bulacak, sağlıkta hizmet kalitesini yükseltecek.

Belesiye Başkanlığı tarafından imar planlama işleri ve tahsis işleri bitirilmiştir. Şehir merkezinde yer alan proje ile hastaneye ulaşım sorunu ortadan kalkacağı gibi hastane kadrosunun güçlendirilmesi adına da çalışma yapılarak uzman hekim sayısı artirilacaktır.

Maliyeti; yaklaşık 7.500.000 TL
Mali kaynak; Sağlık Bakanlığı

amasyarentacar rent a car amasya suat zenginYeniyol Cd. İşçimen Apt. No:144 AMASYA Tel: 0358 218 99 01 Fax:0358 218 45 01 Gsm:0532 586 85 97 0533 300 36 05

Bu haber 1344 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Yunus Akgül'den Teşekkür Açıklaması

Yunus Akgül'den Teşekkür Açıklaması İlçemizi daha güzel yarınlara taşıyacağız..

Kutlama Mesajı

Kutlama Mesajı Esnaf Kefalet Kooperatif Başkanı Cemal Güneysu'dan Kutlama Mesajı

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10185750 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi