ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Google Ara

Custom Search

EN ÇOK OKUNANLAR

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.


Beş Yıl Birbirimizle Barışık Olalım !

Seyfi Kartal

17 Şubat 2014, 00:13

Seyfi Kartal


HAYDİ ABANA, BU KEZ BEŞ YIL BİRBİRİMİZLE BARIŞIK OLALIM

Şimdi bazılarınız diyecekler ki, biz zaten barışığız. Buna ben de inanmak istiyorum. Seçim sonrası insanlarımıza bakıyoruz, karşıt gruba mensup birisiyle karşılaşmamak için adeta köşe kapmaca oynuyorlar. Bu durum, maalesef ki en yakın dost, arkadaş veya akrabalar arasında dahi olabiliyor.

İnanın, Başkan adaylarıyla özellikle yaz aylarında Abana’ya geldiklerinde sıkıntı yaşamamak için resmi adreslerini ilçemize aldırmayıp oylarını gurbetteki yerleşim birimlerinde kullanmayı tercih ediyorlar.

Elbette Abana sevdalısı idealist kişilerin yazımda sözünü ettiğim anlayışa takılmadan ilçenin menfaati neyi gerektiriyorsa onu yapıyorlar diyebilirim. Bu tabii ki istisnai bir durum.

Abana’da seçim sonrası kalıcı dostlukları daim kılmak için propaganda döneminde siyasi partilere mensup belediye başkan adaylarımıızın koltuk uğruna birbirlerine kırıcı sözcükler sarfetmeleri halinde bu durum ilçedeki seçmen kitlelerini ayrıştırabiliyor. Bu ayrıştırma bazen beş yıl değil uzun yıllar sürebiliyor, hatta sohbet ortamlarında biz ve onlar veyahut onlar ve biz gibi sözcükler fikri bölünmelere, bunun neticesinde de her iki tarafta bu durumdan zarar görebiliyor. Diğer yandan, Abana’da oy kullanacak gurbetçi grupların mevcut Belediye Başkanı Rıdvan OYAR’ın ilçeye kazandırdığı yatırımları ölçü aldıkları, buna karşın geçmiş üç dönem Abana’ya eldeki imkanlar ölçüsünde gözle görülür hizmet veren Şevket YAZKAN’la dostluk ve arkadaşlık bağları bulunduğunu, siyasi görüş ayrılıkları ve oy kaygısı yüzünden her iki değerli insanla dostluklarının zedelenmemesi gerektiğini düşünüyorlar.

Buradan Abana’da siyasete soyunan can dostlarıma sesleniyorum. Bu kez, Ankara’daki üst düzey siyasi parti yöneticilerinin birbirlerine karşı sarfettikleri ağır hakaretimsi söylemler propaganda yaptığınız sırada size ilham kaynağı olmasın, ölçünüz Abana ve Abanalı olmak olsun.

Bütün iyi niyetlere rağmen, başkan adaylarımız ve siyasetçilerimizin propaganda sırasında, seçim heyecan ve atmosferi içinde birbirlerini inciten sözleri olmuşsa, oy sayımı bittiği anda, sarfedilen olumsuz sözlere bağlı yaşanan sıkıntılı olayları geride bırakıp, yeni, yepyeni beyaz bir sayfa açılarak, değil beş yıl süreyle, insanların yaşam boyu birbirleriyle barışık olmaları hiç de zor olmayacaktır. Abana sokakları siyaset arenasında sarfedilen kırıcı sözlere takılarak hasmane bakışlarla günlerini heba eden kişilerin yaşadığı bir ilçe olmamalıdır. Abana’da özlenen tablo budur. Hoşçakalın.

 

Seyfi KARTAL

WAPC: Türkiye Basın Konseyi Üyesi

Dipnot: Siyasi propagandanın hız kazanacağı zaman öncesinde seçim yarışına girecek adayların centilmenlik gereği birbirlerinin seçim bürolarını ziyaret edip, bir arada  yemek yeme imkanları olmasa dahi karşılıklı olarak keyifle bir kahve içmelerini öneririm.

       
Bu haber 22863 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Siyaset Isınıyor09 Mayıs 2018

İSTATİSTİKLER

    52 kategori altında, toplam 3387 haber bulunmaktadır.

    Bu haberler toplam 10185791 defa okunmuş ve 3733 yorum yazılmıştır.

    Toplam 9 Editör var.

TOPLİST

    Hosting Hizmetleri


    Web Stats

Abanahaber
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi