Celal Şen’den İktidara Tatlı Sert Uyarı

2001

Kastamonu İl Genel Meclisinin aylık olağan toplantıları Hafta sonunda tamamlandı. İlçelerden seçilen üylerin oluşturduğu  İl Genel Meclisinde Abana İl Genel Meclisi Üyesi Celal Şen de dikkat çeken bir konuşma yaparak başta Abana olmak üzere tüm sahil ilçelerinin ortak sorunlarına değinerek acı ama bir gerçeğe parmak basyı.

” Pansuman Tedbirler Değil de Kalıcı Tedbirler Alınsın ”

Toplantıda gündem dışı söz alan AK Parti Abana İGM üyesi Celal Şen, “ 9 Şubat tarihinde Abana’da çıkan orman yangının bizlerin yanında olan herkese teşekkür ediyoruz. O akşam Abana’da vahim bir durum vardı. Sabah saatlerinde kontrol altına alındı. Sayın Valimiz o gece bölgeye geldi. Çok sayıda ekip geldi. O gece hem Abana’mız hem de bölgemiz büyük bir felaketten kurtarılmış oldu. Ben o gece olaya yeterince müdahale edilemediğini gördüm. Bu yangından denizden yararlanılamadı. Bu yangınların önümüzdeki süreçte devam edeceğini düşünerek, Kastamonu’muzun havadan söndürme çalışması konusunda hazırlanması gerektiğini düşünüyorum. Burada çıkan büyük ihtimalle elektrik tesisatlarından dolayı. Genelde bizim bölgemizdeki yangınlar elektrik tesisatlarından kaynaklanıyor. Enerji Bakanımıza da teşekkür ediyorum. Bu konuda pansuman tedbirler değil de, kalıcı tedbirler alınması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Sahil kesiminde etkili olan kar yağışı hakkında bilgi veren Şen; “Özel İdaremizin tüm imkanları sahile ulaştırıldı. Kısa zamanda yollarımız açıldı. Burada da eksiğimiz gördüm. Bizim püskürtmeli kar makinemiz çok az. Yolları bir yandan açarken, bir yandan da bozduk. Sahil bandında bu sezon özel bir çalışma yapılması lazım, çünkü yollarımız bozuldu. Kar yağışından dolayı uzun süre elektriğimiz olmadı. Elektrik olmayınca elektrikle su pompaladığımız için çoğu noktada su da olmadı. Dolayısıyla kaloriferlerde çalışmadı. Enerji Bakanımız enerji nakil hatları ile ilgili de gerekli talimatları verdi. Bu konuda Sayın Bakanımız ve hükümetimize teşekkür ediyorum. Sahil bandında karla mücadele çalışmasında bozulan yollarımızın bu dönem yapılmasını talep ediyorum” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz